Najczęściej zadawane pytania

 

Najczęściej zadawane pytania

  Który z materiałów dobrze zaciemnia?

Odpowiedź: Najlepiej zaciemnia materiał podgumowany.  Materiał gładki przepuszcza światło w zależności od koloru- kolory ciemne przepuszczają mnie światła , kolory jasne przepuszczają więcej.  To Samo dotyczy się materiałów żakardowych. Należy zwrócić uwagę że rolety nie służą tylko wtedy jak jest mocne słońce ale także w inne dni dlatego należy zastanowić się czy warto założyć rolety które mocno zaciemniają.

Jaka jest różnica między roletą w kasecie PORTO a WERTA?

Odpowiedź:  Rolety w kasecie WERTA  montuje się na listwy przyszybowej  a rolety PORTO poza listwy przyszybowej na ramę. Rolety WERTA wchodzą tak jakby we wnękę szyby a co zatem idzie cała kaseta mniej odstaje od okna co jest ważne przy otwieraniu okna i braku miejsca między skrzydłem okiennym a wnęką ściany. Do założenia rolety WERTA jest niezbędna płaska powierzchnia listwy przyszybowej - przynajmniej 3 mm aby przykleić płaską prowadnicę. W przypadku rolety PORTO nie ważne jaki jest kształt listwy przyszybowej ponieważ prowadnice mają inny kształt i przykleja się je obok listew na ramie (między klamką a listwą przyszybową). Wadą rolety PORTO jest to że więcej odstaje od okna a zaletą jest to że pasuje na każde okno oraz nie zabiera światła szyby. Rolety WERTA  odstają od okna na 4,0 cm a rolety Lord na 5,5 cm.

 Czy muszę odjąć wielkość mocowania, gdy zamawiam daną szerokość rolety?

Nie. Wszystkie podane przez nas szerokości rolet, są już wielkościami uwzględniającymi całkowitą szerokość wszystkich elementów składowych.

 Czy można zwrócić zakupioną roletę z powodu np. nieodpowiedniego koloru?

Ponieważ każda roleta jest produkowana pod indywidualne zamówienie klienta, nie ma możliwości jej zwrócenia. Dlatego ważne jest aby dokładnie się zastanowić przed dokonaniem zamówienia.

Czy wewnętrzne rolety materiałowe można przykręcić do profili okiennych, czy wyłącznie do listew przyszybowych?

Rolety i wszystkie pozostałe osłony powinno mocować się wyłącznie do listew przyszybowych. Listwa jest elementem wymiennym w oknie. Wszystkie firmy produkujące okna  wyrażają zgodę na taki montaż. Montaż rolet do ramy  ( przykręcanie do ramy ) najczęściej jest przyczyną utraty gwarancji na okna.